Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje 2015.

U petak 9. listopada 2015. u našoj školi je održana proslava Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Uz prigodnu izložbu kruha i plodova zemlje, učenici su izveli i zanimljivu priredbu ispunjenu pjesmom i recitacijama. Za pjesmu je bio zadužen školski zbor pod vodstvom učitelja Grge Ivkovića kao i mali zbor učenika 1. razreda učiteljice Mojire Brkić. Veseloj atmosferi su se pridružili i maleni gosti vrtića Zvjezdice. Lijepa i nadasve poučna priča „Kruh od srca“ poslužila je kao uvod u svečanu priredbu, a ispričao ju je učenik 5. r. Martin Šarić. Učenici 2. r. svojom su recitacijom „ponudili kruh“ onima kojima najviše treba jer znaju da će tako imati blagoslov Neba. Jakov i Manuel, učenici 7. r. hvale pekarsko znanje i smatraju da baš ono zaslužuje najveće priznanje. Tako su nas svojom recitacijom „Blago danu koji počne mirisima kruha“ podsjetili da ništa ne miriše tako, što god da se skuha. Djecu su pripremale učiteljice razredne nastave Tina Perić i Martina Vanjak te učiteljica hrvatskog jezika Josipa Stevanja. Naravno, zasluge idu i našim pripravnicama: Božici Baždarić, Dijani Gulan i Martini Jurlini. Uz prigodne pjesme i recitacije, priredbu je uveličao i naš svećenik don Jerko Vuleta koji je predvodio molitvu i blagoslovio hranu kao i sve okupljene. U veselom i ugodnom raspoloženju proslavili smo i ovogodišnji Dan kruha – dan zahvalnosti za plodove zemlje.