Dan jabuka 2015.

JABUKA – KRALJICA VOĆA

„ Jedna jabuka na dan – doktor iz kuće van“

Jabuka je prava mala riznica sastojaka koji pozitivno utječu na naš organizam. Stoga je i naša škola u utorak 20. listopada 2015. obilježila Svjetski dan jabuka. Učenici drugog i trećeg razreda, uz pomoć svojih učiteljica Tine Perić i Martine Vanjak, pripremili su i ispekli ukusne slastice od jabuka, kojima su počastili učenike ostalih razreda. Učenici drugog razreda bili su podijeljeni u dvije skupine, jedni su pripremali ukusne muffine od jabuke, a drugi slasne muffine od čokolade, dok su učenici trećeg razreda pripremali šarenu štrudlu od jabuke i griza. Učenici su maštovito i samostalno pripremali sve sastojke nužne za pripremu slastica te su samostalno mjerili i miješali omjere sastojaka. Nakon što su se slastice ispekle svi učenici nestrpljivo su pristupili svečanom stolu i degustirali čarobne zalogajčiće.

Jabuko moja mala

Ja bih te pojela!