Europa u školi 2016.

Europski pokret Hrvatska i Europski dom Zagreb u školskoj godini 2015./2016. dvadesetdrugi puta organizira Natjecanje Europa u školi na razini Republike Hrvatske uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH. Institucije Europske unije proglasile su 2016. Europskom godinom protiv nasilja nad ženama i djevojčicama. Kako bi se podigla svijest o ovom pitanju Europska unija je  odlučila 2016. godinu proglasiti Europskom godinom protiv nasilja nad ženama i djevojčicama.  Održivi razvoj se ne može postići bez osnaživanja žena, a to se ne može ostvariti ako se ne ukinu svi oblici nasilja nad svim ženama i djevojčicama.

Hrvatski nacionalni odbor Natjecanja Europa u školi razradio je teme za nacionalno natjecanje po izričajima i dobnim skupinama. U projektu Europa u školi sudjelovali su učenici 5. i 6. razreda Osnovne škole Zemunik. Izradili su i napisali radove na temu Ljubav u obitelji – čuvarica djetinjstva. U likovnom izričaju navedene teme tehnika je kolaž.

fotogalerija

Ljubav u obitelji – čuvarica djetinjstva

Ja sam jedna od sretnica,

u mojoj se obitelji svi vole i

imaju nasmijana lica.

Bogatstvo, ljubavi i topline

drži sretne obitelji nasmijane.

Kod mene uvijek svi zajedno

rješavamo probleme.

Ako u obitelji ljubavi nema,

odmah eto problema.

Bogatstvo nije važno

jer nas ljubav grije snažno.

U djetinjstvu nam je ljubav Sunce

koje nas ljubavlju grije,

a srce se veselo smije.

Kad netko kaže siromaštvo,

odmah se sjetim siromašnih ljubavi,

no tu ima pomoći.

Ova pjesma, puno sreće, ljubavi i smijeha,

tajne su obiteljskog uspjeha.