Posjet Čistoći i Sirovini u Zadru

U petak 11. ožujka 2016. naši učenici koji sudjeluju u projektu Građanskog odgoja i obrazovanja posjetili su Čistoću  i Sirovinu u Zadru. Cilj ovog posjeta bio je dobiti što više odgovora vezanih za razvrstavanje i recikliranje otpada, budući da će se naši učenici predstaviti na Županijskoj smotri građanskog odgoja i obrazovanja upravo s temom „Zemunički ekolozi – razvrstavajmo i reciklirajmo zajedno“.  U ime Čistoće učenike je primila gosp. Vesna Đili koja je strpljivo odgovarala na sva pitanja koja su učenici postavljali i detaljno objašnjavala cjelokupni proces razvrstavanja i recikliranja otpada s područja Zadarske županije. Učenicima su uručeni i informativni letci kao i posebne vrećice za razvrstavanje papira i plastičnog otpada. Na kraju posjeta učenici su gosp. Đili uručili  zahvalnicu u ime škole. Nakon posjeta Čistoći, učenici su u pratnji pedagoginje Zvjezdane Nimac te prof. Katarine Vasilj i Sandre Zubak, posjetili i Sirovinu. Direktorica Sirovine gosp. Jasminka Sorić provela je učenike kroz Sirovinu i detaljno opisala postupak razvrstavanja metala, željeza, aluminija, opasnog otpada kao i daljnji tijek recikliranja istog. Učenici su bili iznenađeni cjelokupnim procesom razvrstavanja te vrste otpada, a na kraju  su  u ime škole Sirovini  uručili zahvalnicu za pomoć u ostvarenju projekta „Zemunički ekolozi“.

fotogalerija