Shema školskog voća i povrća

Temeljem pozitivnih pokazatelja u provedbi Sheme školskog voća i povrća (Shema) u protekle tri školske godine (2013/2014., 2014/2015., 2015/2016.) Republika Hrvatska nastavlja provoditi Shemu i u novoj školskoj godini 2016/2017.

Shema se provodi u svim razredima osnovnih škola, zatim u svim srednjim, glazbenim i umjetničkim školama te učeničkim domovima tj. u svim odgojno-obrazovnim ustanovama u Hrvatskoj, koje se nalaze u evidenciji nadležnog ministarstva.

Činjenica da potrošnja voća i povrća pada s porastom dobi učenika i učenica te da je u toj razvojnoj fazi moguće oblikovati prehrambene navike djece, s ciljem trajnog povećanja udjela voća i povrća u njihovoj prehrani, kako bi se spriječila rana debljina i druge bolesti uzrokovane neadekvatnom prehranom te smanjio unos hrane s visokim sadržajem masti, šećera i soli, glavni su razlog što će se Shema nastaviti provoditi među djecom. Stoga se OŠ Zemunik ove godine prijavila na Shemu “Održavanje nastave u vrta“. Dana 2. lipnja .2017. godine  u sklopu navedenog projekta učenici osmog razreda pod vodstvom svog razrednika profesora vjeronauka Tomislava Paleke i uz stručnu podršku gospodina Zvonimira Vlatkovića, dipl. ing. agronomije  posadili su različite sadnice  (kivi, jagode, vinovu lozu, kaki, kumkvat, šipak, dud, badem, masline,smokve,...).

fotogalerija