Svjetska manifestacija "Utrka mira"

Trkači Utrke mira posjetit će našu školu 27.9.2017.

Utrka mira važna je svjetska manifestacija koja se održava svake godine i za cilj ima promociju međunarodnog prijateljstva i razumijevanja. Trkači putujući više od 100 zemalja svijeta nose upaljenu baklju čiji plamen simbolizira ljudsku težnju za životom u harmoniji te ju predaju iz ruke u ruku stanovnicima tisuća mjesnih zajednica kroz koje prolaze. Mnoge poznate ličnosti dale su podršku Utrci: Carl Lewis – glasnogovornik utrke, Papa Ivan Pavao II, Mihail Gorbačov, Majka Tereza, Muhamed Ali, Pele, Nelson Mandela, Paul Tergat, biskup Desmond Tutu...

Ističemo da se ova manifestacija odvija na svjetskoj razini i prolazi svim kontinentima.

Više o manifestaciji možete pogledati na http://www.peacerun.org

fotogalerija