Školski odbor

NAGRADNI NATJEČAJ ZA OSNOVNE ŠKOLE / ZELENA PRIČA ZA ZELENI PLANET

U sklopu projekta Zelena knjižnica za zelenu Hrvatsku, a prigodom 1. međunarodne konferencije o zelenim knjižnicama (Zagreb / Brijuni, 8.-10. studenog 2018), Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu organizira nagradni natječaj za osnovne škole za dječje literarne radove pod nazivom Zelena priča za zeleni planet.

Cilj je ovog Natječaja razvijanje svijesti kod djece o važnosti očuvanja okoliša i poticanje na aktivno sudjelovanje u ekološkim aktivnostima i promišljanjima o održivom razvoju.

Uvjeti Natječaja:

1. Natječaj Zelena priča za zeleni planet traje do 15. listopada 2018.
  2. Pravo sudjelovanja imaju učenici od 1. do 8. razreda svih osnovnih škola u RH.
  3. Tema je sadržana u nazivu natječaja, a motivi su prepušteni slobodnom izboru. U obzir dolaze radovi u prozi, veličine od jedne do najviše tri stranice teksta.
  4. Na Natječaj je moguće prijaviti samo individualne učeničke radove.
  5. Svaki učenik može se natjecati samo s jednim radom.
  6. Svaki prijavljeni rad mora sadržavati:
  • naziv rada
  • ime i prezime učenika
  • naziv i adresu škole
  • ime i prezime mentora
  • broj za kontakt (telefon, mobitel)
  • elektroničku adresu.
  2. Članovi Povjerenstva za prosudbu radova odabrat će tri najbolja rada, a proglašenje najboljih i uručenje nagrada održat će se prilikom otvaranja 1. međunarodne konferencije o zelenim knjižnicama, u Zagrebu 8. studenog 2018.