Poštovani roditelji, dragi učenici!

Sukladno smjernicama MZO i odluci Vlade RH zbog korona virusa od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine u osnovnim i srednjim školama neće se održavati nastava te će krenuti izvođenje nastave na daljinu.

Upute vezane uz isporuku obrazovnih sadržaja:

1.Za učenike razredne nastave nastava će se prenositi na HRT 3. Pod nazivom Škola na Trećem svaki dan u sljedećim terminima (prvi dan emitiranja – ponedjeljak, 16. ožujka 2020.)

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

RAZRED

TERMIN

1.      razred OŠ

8,00 – 10,00 sati

2.      razred OŠ

10,00 – 12.30 sati

3.      razred OŠ

13,00 – 16,00 sati

4.      razred OŠ

16,00 – 19,00 sati

2. Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale.

Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8,00 do 14,00 sati.

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

RAZRED

TERMIN

PREDMETI

5.      razred OŠ

8,00 – 9.30 sati

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

6.      razred OŠ

9.30. – 10.45. sati

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

7.      razred OŠ

10.45 – 11.50 sati

MAT, HRV, BIO, GEO

8.     razred OŠ

11.50 – 12.45 sati

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na web stranicama škole, MZO-a, Škole za život i stranicama CARNET-a.

Raspored nastave za sve razrede Ministarstvo će objaviti na svojoj web-stranici mzo.gov.hr/, a sve linkove s nastavnim sadržajima i ostale važne sadržaje škola će  objavljivati na svojim internetskim stranicama. Prema uputama MZO školama, razrednici će  svaki radni dan u „virtualnim razredima” od 5. do 8. razreda u osnovnim školama  podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan. Predmetni nastavnici trebaju davati i upute vezano uz korištenje materijala u udžbenicima te samostalnog rada učenika.

Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu”.

Sve obavijesti i upute vezane za nastavu na daljinu (online nastava) su na mrežnim stranicama Škole, a dobivat ćete obavijesti i od svojih razrednika kroz „virtualne učionice”.

Ravnateljica:

Božena Župan, dipl. bibl. i dipl. uč.