Školski odbor

Lidrano 2015.

Na ovogodišnjoj općinskoj razini smotre Lidrano 2015. sudjelovala je naša učenica Valentina Šestan (2. razred) sa svojim literarnim radom "Pogled u srce". Učenica je "pokupila" sve pohvale na Županijskoj razini koja se održala u Osnovnoj školi Petra Predradovića u Zadru. Poželjeli smo joj puno uspjeha u daljnjem radu!

Pogled u srce

Toga jutra jedva sam dočekala školski autobus.

Što je to što me toga jutra vuklo u školu? Bio je to prvi izlazak s učiteljicom i prijateljima iz razreda.

Dobili smo poziv iz Doma za odrasle u Zemuniku.

Stigli smo u Dom koji je smješten na brdu, a pogled puca naširoko. Jedna gospođa nas je uvela u prostoriju prepunu nepoznatih lica i znatiželjnih očiju koje su gledale u nas.

Bojala sam se jer su izgledali neobično.

Uzela sam komadić tijesta i nervozno mijesila. Pogled mi je bježao dolje. Od straha nisam htjela nikoga pogledati.

U tom trenutku mi je prišao jedan starac i pružio srce od tijesta. Pogledala sam ga, a njegove oči zaiskrile su kao kuglice na boru. Bila sam sretna. Nasmiješila sam mu se kao i on meni.

Vraćajući se u školu, shvatila sam da su oči pogled u srce.

Valentina Šestan, 2.razred