Školski odbor

Iz podataka o školstvu u Zemuniku, u Spomenici škole zapisano je „prema crkvenim dokumentima, 1873. godine u Zemuniku je osnovana redovna pučka škola, odnosno da je te godine sagrađena nova zgrada, ali je gotovo sigurno da je škola radila i prije te godine“.

Početkom Domovinskog rata broj učenika se drastično smanjio. 13. rujna 1991. godine škola prestaje s radom radi ratnih djelovanja.

Škola je tijekom rata bila dosta oštećena. Obnovom školske zgrade 1994. godine, u  školskoj godini 1994./95. upisano je 45 učenika (iako je crta razdvajanja od agresora bila u neposrednoj blizini).

U šk. godini 1995./96. u školu je upisano 153 učenika, a naredne 1996./97. broj se povećao na 168 i to je najveći broj učenika koji je pohađao ovu školu od početka Domovinskog rata.

Školsku 2018./ 2019. godinu Osnovnu školu Zemunik polazi 162 učenika.